headerphoto

31 lipca 2016

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia.

Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. przed mszą świętą poranną. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najśw. Sakramentu wraz z okazją do spowiedzi do godz. 18.00. O godz. 18.00 wieczorna msza św. W sobotę od godz. 9.00 przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą. Z powodu wyjazdu Ks. Tomasz będzie odwiedzał swoich chorych w 3 sobotę miesiąca. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych

6. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.  Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

7. Serdeczne "Bóg zapłać!" za wczorajsze sprzątanie kościoła Parafianom z ul. Nadbrzeżnej, Gminnej i Jaskółczej. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ulic Górzystej i Nadbrzeżnej.

8. Informacja o postoju i odpoczynku w naszej parafii Pielgrzymów z Parafii św. Stanisława z Andrychowa zamierzających pieszo na Jasną Górę w przyszły poniedziałek 7 sierpnia ok. godz. 10.00.

9. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pamiętajmy także o modlitwie  o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian. Serdecznie dziękuję za przekazane mi przez wielu Parafian wyrazy współczucia po śmioerci mojego Taty ś. p. + Ferdynanda oraz za obecność przedstawicieli Parafii na pogrzebie w Wadowicach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
  • 4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę
    i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.
Poprawiony: niedziela, 31 lipca 2016 08:37

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>